Paradoksalu, tačiau daugeliui žmonių kaklaraiščio užsirišimas vis dar yra nemenka problema. Iš tikrųjų yra būdai. Jie skiriasi sudėtingumu ir gauto mazgo forma.
Paprastus variantus be nereikalingų „maivymūsi“ lengva įsisavinti, jei atidžiai apgalvosite, kaip žingsnis po žingsnio užsirišti kaklaraištį iš nuotraukos arba pagal gerą instrukciją.
Apibūdintas mazgas dažniausiai vadinamas „paprastu“. Bet yra dar vienas pavadinimas - Kentas. Idealiai tinka bet kokio stiliaus kaklaraiščiams (išskyrus peteliškes), prie bet kokio stiliaus aprangos.
Žingsnis po žingsnio, kaip surišti kaklaraištį.
Kaklairaištis dedamas ant kaklo (marškinių apykaklė turi būti pakelta) taip, kad kairėje pusėje platus galas nusileistų iki krūtinės, o dešinėje - siauras. Tokiu atveju kairysis galas turėtų būti maždaug trečdaliu (bent jau) trumpesnis už dešinįjį.
Dešinysis (platusis) galas turi sutapti su kairiuoju (siauruoju) galu. Tai daroma kuo arčiau kaklo.
Aplink siauresnį galą daromas pilnas plačiojo galo apsukimas. Taigi aplink kaklą susidaro kilpa.
Antrojo apsukimo metu iš vidaus platus galas praeina per suformuotą kilpą ir iškišamas į išorę, prakišamas po dalimi, kuri apvyniota siauru galu. Kai jis pakimba, jis visiškai uždengia siaurą aksesuaro dalį. Taigi aplink laisvai kabančią siaurą kaklaraiščio dalį susidaro stumdomas mazgas, kuris pakeliamas/slankiojamas rankomis.
Kurioje pusėje iš pradžių kabės platusis galas - nesvarbu. Svarbiausia stebėti bendrą veiksmų seką ir prisiminti, kad plati dalis visada uždedama ant siaurosios.
Surišus, platus galas turi uždengti kelnių diržo sagtį. Tai yra „žingsnis po žingsnio“ vadovas, kaip paprasčiausiu būdu surišti siaurą ar platų kaklaraištį. Žinoma, tam reikia praktikos. Treniruotis patartina prieš veidrodį. Mazgas turi būti priveržtas kiek įmanoma griežčiau, kad neliktų nereikalingų raukšlių, ir pabandykite pašalinti iškraipymus – ištiesinkite kaklaraiščio raukšles.
Kalbant apie sudėtingesnius mazgus, be teksto instrukcijų geriau žiūrėti vaizdo įrašą, kaip žingsnis po žingsnio surišti madingą kaklaraištį. Tai lengva rasti internete.
Yra aukščiau aprašyto mazgo rišimo teisingumo testas. Tai susideda iš to, kad atlaisvindami turite iš jo ištraukti ploną galą, tada - plačią dalį. Mazgas turėtų išsileisti be pastangų. Jei jis liks, tada buvo padaryta klaida rišant.
Ploni kaklaraiščiai yra rišami apskritai įvairiausiais būdais, taip suteikdami daug vietos kūrybai. Rinkdamiesi gražius ekstravagantiškus mazgus, kaip surišti ploną kaklaraištį, žingsnis po žingsnio paveikslėliai padės suprasti geriau nei tekstas.
Kokiam rišimo būdui teikti pirmenybę?
Iš visos mazgų įvairovės, kurių yra žinoma apie 20, verta rinktis ne tik tuos, kuriuos galima surišti savarankiškai, bet ir tinkamus konkrečiam asmeniui. Tam yra kelios paprastos taisyklės:
Maži mazgai (pavyzdžiui, paprastas, aprašytas aukščiau) tinka vyrams, kurių lieknas kūno sudėjimas. Ir atvirkščiai, kuo didesnė klostė ir veidas, tuo didesnis turėtų būti mazgas.
Dėl gražaus mazgo optimalus kaklaraiščio plotis neturi viršyti 7-8 cm.
Kad mazgas būtų kuo griežtesnis, reikia lėtai, žingsnis po žingsnio rišti kaklaraištį ant kaklo, o nelaikyti kaklaraiščio rankose, kaip gali būti patarta. Tik labai patyręs žmogus gali surištigražų mazgą laikydamas rankose.
Verslo susitikimams, griežto stiliaus kostiumams geriausia naudoti mazgą, vadinamą „Windsor“. Jis yra gana platus, trikampio formos. Tačiau jei tokiu būdu bandysite surišti iš storo audinio pagamintą kaklaraištį ir dar su storu pamušalu, visa konstrukcija pasirodys per masyvi, o mazgas bus gremėzdiškas.
Nepaisant to, kad mazgai turėtų būti griežti, rišant audinys neturėtų būti pernelyg ištemptas. Priešingu atveju jis gali pradėt išsitiesinėti ir kaklaraiščio mazgas praras savo formą.
Parduotuvė internete Kaukolė ☠ Skull - rimti aksesuarai ir papuošalai