0
Patikusios prekės
Nėra prekių!
Krepšelis

Kaukolė turbūt yra vienas populiariausių simbolių, naudojamų vyrų papuošaluose ir aksesuaruose.

Šio simbolio gerbėjai dažnai sutinkami tarp skirtingų subkultūrų atstovų. Kokia tokio populiarumo priežastis? Ką simbolizuoja kaukolė?

Visi pamenam piratų vėliavą su kaukole ir skersiniais kaulais. Tokios vėliavos buvo naudojamos įbauginti priešą, vėliavos dizainas buvo nukreiptas į vieną tikslą. Piratų vėliava buvo savotiškas psichologinis ginklas, ypač efektyvus kartu su reputacija, kurią netrukus įgijo piratai. Jei piratams pavykdavo  įbauginti auką tokiu mastu, kad ji kapituliuodavo be kovos, tai labai palengvindavvo veiksmus ir garantuotadavo grobį, nes aukos laivai ir jo kroviniai nenukentėdavo  mūšio metu.

Kaukolė visais laikais turėjo paslapties ir mistikos elementus. Kaukolę ir jos simbolius galima rasti įvairiose kultūrose, jų mitologijoje. Antai Lotynų Amerikoje kaukolė reiškia: „Atsimink, kad mirsi“ (lot. Mementō morī). Iš pirmo žvilgsnio ši frazė atrodo slegianti, tačiau tai yra gyvenimo tiesa: priminimas, kad reikia gyventi visavertiškiau ir sąmoningiau. Negaiškite laiko veltui, atidėkite netikrą meilę,  pomėgius ir betikslį gyvenimą vėlesniam laikui, kai bus daugiau pinigų, laiko, socialinės padėties ir pan.

Atskirta nuo kūno kaukolė, simbolizuoja juodąją magiją. Keltų gentys rado daugybę mirties pasekmių apsireiškimų ikikolumbinėje Amerikos kultūroje. Keltai visada tikėjo, kad kaukolėse yra jų vado siela, todėl jie labai atsargiai saugojo ir demonstravo savo protėvių kaukes, taip pat mūšiuose žuvusias svarbias priešo figūras. Keltai atnešė nugalėtų priešų kaukolę į savo šventyklas, kad pavergtų mirusiųjų gyvybės jėgą. Šiuo pavyzdžiu pasekė daugelis kitų žemesnio išsivystymo pakopų tautų. Tokio pat tikslo siekė ir kai kurios Šiaurės Amerikos indėnų gentys, kurios turėjo paprotį nuginkluoti nelaisvėje esančius priešus.

Tarp senovės buvo paplitęs paprotys gaminti dubenėlius iš kaukolių. Kai žmogus gerdavo iš tokio indo, jis kartu su jame esančiu gėrimu atrodydavo lyg sugeriantis kaukolėje sukauptą gyvybės jėgą.Kai kurios budistų sektos kaip amuletą naudoja dekoratyvines žmonių kaukoles tam, kad primintų, jog gyvenimas yra šventas. Daugelyje kultūrų kaukolė yra paslaptingos galios (manos) įsikūnijimas. Kai kurios viršutinėje Amazonės dalyje gyvenančios gentys, turi šventas vietas, kur saugo kaukoles. Manoma, kad mirusiųjų dvasios, kurioms priklausė kaukolės, yra veikiamos to asmens, kuris laikė šias kaukoles. Jie sugeba atbaidyti priešiškus, piktus demonus, o žmogui priklausanti galia tampa tavo, taip padidinant tavo jėgą ir galią.

Meksikos ir kitose kultūrose mirtis nėra suprantama kaip pabaiga, o tiesiog ji yra būsena tarp skirtingų gyvenimų. Todėl kaukolė simbolizuoja gyvenimą ir reinkarnaciją. Tai yra žinia, kad mirtis nėra jūsų visiškas sunaikinimas, o tik perėjimas į naują būseną po jūsų fizinio gyvenimo.

Daugelyje tradicijų, ypač Rytuose, kaukolė buvo laikoma dvasios, gyvybinės energijos ir intelekto saugykla.

Nuo XX amžiaus antrosios pusės bauginanti kaukolės emblema su kai kuriais antraeiliais elementais - žaibais, sparnais ir kt. - savo simbolikoje pradėjo vartoti įvairių šalių specialiosios pajėėgos, tsipogi ir JAV specialiųjų tarnybų sukarinti vienetsi.

Daugelje Rytųir Šiaurė Europos šalių kaukolės herbą kaip įspėjamąjį ženklą apie pavojų naudojo ne kariuomenė, o techninės tarnybos. Tuo tikslu kaukolė buvo pavaizduota ant butelių su toksinėmis medžiagomis, šaudmenų saugyklose ir kartu su žaibo zigzagu, kaip pavojingos įtampos ženklas, ant aukštos įtampos stulpų ir transformatorinių kabinų.

Kaip matote, šis simbolis yra dvigubas: jis turi dvi priešingas reikšmes. Kaukolė yra ir mirties, ir pasipriešinimo jai simbolis.

Taigi negalvodami apie kaukolę - pasibjaurėjimą, baimę, susižavėjimą ar džiaugsmą - visa tai turi tik vieną neginčijamą tiesą: kaukolė simbolizuoja tik tai, ką norite pamatyti. Jei išgąsdinsite pamatę kaukolę, tai yra mirties ar sunaikinimo simbolis. Jei kaukolė sukelia tavyje susižavėjimą, tai tau tai yra laimės, stiprybės ar sėkmės simbolis. Todėl nedvejodami galite dėvėti apyrankes su kaukole ir kitus papuošalus su šiuo populiariu simboliu.

Parduotuvė internete Kaukolė ☠ Skull - rimti aksesuarai ir papuošalai


Susiję produktai