Antikos laikais atsiradusių diržų funkcionalumas nuolat keitėsi, tačiau odinis aksesuaras ant vyro diržo visada rodė aukštą savininko statusą.

Iš pradžių diržus nešiojo tik turtingieji. Juose slėpė monetas ir įvairias vertybes.

Miesto vargšai ir kaimo valstiečiai juosdavosi virvėmis ir kitomis pirmomis pasitaikiusiomis po ranka priemonėmis.

Riterių laikais Europoje diržas tapo simboliu, parodančiu savininko garbę, statusą ir narsumą. Gėda laukdavo riterio kuris prarasdavo diržą.

Šiandien, šis tradicinis aprangos elementas priskiriamas stiliaus fromavimo elementams. Po kaklaraiščio, būtent į diržą ir jo elementus atkreipiamas dėmesys . Vaikštant ar kalbantis su pašnekovu stovint, šis aksesuaras, skirtingai nei batai, piniginės, rankinės, portfeliai, diplomatai ir net laikrodžiai, yra nuolatinėje matomumo zonoje.

Deja, vyrai turi nedidelį pasirinkimą aksesuarų, galinčių papildyti jų kasdienį įvaizdį. Vyrų mada yra daug konservatyvesnė, todėl stipresnei lyčiai nereikia dažnai keisti garderobo.

Šis faktas verčia vyrus atidžiau rinktis daiktus. Kai kurie tą patį diržą gali dėvėti 15 metų, o kiti turi visą skirtingų stilių ir spalvų diržų kolekciją. Taigi kaip nesuklysti pasirenkant  ir nusipirkti tikrai to vertą daiktą, su kuriuo būsi neatsiejamas kelerius metus, o gal net ir dešimtmečius?



Vyriškų diržų tipai

Jei nesigilinsite į detales, tai yra tik du pagrindiniai drabužių stiliai - klasikinis ir kasdienis. Ir diržas nėra išimtis. Kuo jie skiriasi? Norint tai išsiaiškinti, reikia suprasti vieną principą - visi klasikiniai daiktai turi griežtas formas, struktūrą, santūrias spalvas ir nedidelį kiekį detalių. Atsitiktinis  arba neformalus stilius gali atspindėti jūsų asmenybę, o tai reiškia, kad jis turi neįprastą formą, medžiagą ir drąsias spalvas.

Klasikinis vyriškas diržas

  • Spalva: ruda (natūralios odos) arba juoda;
  • Medžiaga: oda arba dirbtinė oda;
  • Sagtis: sidabro, kartais aukso ar vario. Turėtų būti mažas ir stačiakampis.

Kasdienis vyriškas diržas

Čia apribojimai egzistuoja tik jūsų vaizduotėje ar skonyje. Diržas gali būti pintas, austas, panašus į virves arba su neįprastais ornamentais.

Natūrali ir eko-oda, naudojama diržų gamyboje, būna dekoruota tekstūra, atspaudais, reljefiniais ornamentais ir perforacijomis. Pagrindas gali būti tiesus arba grublėtas, sagtys - griežtos, masyvios ir netgi ekstravagantiškos.

Kuo paprastesnis dizainas ir kuo kokybiškesnis aksesuaras, tuo paprastesnių ir griežtesnių dalykų galite prie jo pridėti. 

Parduotuvė internete Kaukolė ☠ Skull - rimti aksesuarai ir papuošalai


Susiję produktai