Šiame skyriuje mes jums išsamiai papaskosime, kaip išplėsti skylutes ausyse tuneliams ir ko tam reikia.
Yra šie būdai, kaip ausyje (ar kitoje kūno dayje) esančią skylutę išplėdti iki dydžio, reikiamo tuneliui:
1. Galima iš karto pradurti reikiamo skersmens sklutę.
Tam naudojami specialūs prietaisai. Procedūra atrodo taip, tarsi skylė būtų padaryta perforatoriumi. Tai labai agresyvus ir skausmingas metodas (bet greičiausias budas), todėl jis naudojamas itin retai.
2. Išplėsti įprasta ausies skylutę specialiais išplėtėjais.
Tai yra švelnesnis metodas, todėl juo dažniausiai ir naudojamasi. Pirmiausia reikia pradurti ausį ir laukti visiško jos sugijimo. Po to naudojamas tiesioginis išplėtėjas arba spiralė (sraigė), priklausomai nuo jūsų asmeninių pageidavimų, ir palaipsniui praplatinant skylutę, pastumiant išplėtėją nuo siauresnio krašto iki platesnio.
Profesionalai rekomenduoja skylę išplėsti po 1-2 mm per savaitę, kad oda spėtų atsinaujinti ir nebūtų sužalojimų. Jei bandysite iškart išplėsti iki didesnio skersmens, kyla grėsmė ausies įplyšimui, galimas kraujavimas ir traumos vietoje susidarys randas, kuris yra mažiau elastingas ir ateityje stangrins odą. Randas neleidžia odai tolygiai išsitempti. Pavyzdžiui, jei jūs planuojate ištempti skylę nuo 8 mm iki 10 mm, tada turite padaryti tai su 10 mm išplėtėju.
3. Tempimas silikoniniais tuneliais.
Šis metodas tinka tiems, kurie jau turi mažiausiai 6 mm tunelius. Į skylę įkišamas 2 mm didesnis, nei jūsų esamas silikoninis tunelis. Dienos metu tunelis palaipsniui ištempia angą ir išsitiesia. Šis metodas turi ir priešininkų, ir šalininkų, ir jie visi savotiškai teisųs.
Kokios formos išplėtejus reikia rinktis?
Išplėtėjo forma nėra esminis dalykas, tačiau skirtingos formos turi savo privalumų ir trūkumų. Tiesūs išplėtėjai lengviau įsistato į skylę, nes neturi vingių, bet juos lengviau pamesti. O spirales (sraigės) galima dėvėti kaip auskarus, o tai yra žymiai praktiškiau ir nesukelia diskoforto.
Kas geriau: išsiplėsti patiems ar kreiptis į profesionalus?
Plačiai paplitus nuomonė, kad profesionalas viską padarys greitai, efektyviai ir saugiai. Tai dažnai yra teisinga, tačiau tunelių atveju greitai dar nereiškia gerai. Dažniausiai meistrai viską padaro per vieną seansą ir nedaug žmonių linkę ištęsti šį procesą iki kelių savaičių. Pati procedūra nereikalauja specialių įgūdžių, todėl lengva tai padaryti ir patiems.
Kas bus su išplėsta skylute ateityje?
Manoma, kad pašalinus tunelius, skylė iki 10 mm dažniausiai visiškai užauga. Didesnės nei 10 mm skylės susitraukia, tačiau neužauga iki galo. Todėl, jei nešiojote 20 mm tunelius ir nusprendėte jų atsikratyti, turėsite kreiptis į chirurgą ir siūti skyles. Tačiau jauname amžiuje skylės ir dažnai net didesnės nei 10 mm dažniausiai užauga pačios, be pašalinės pagalbos. Viskas priklauso nuo organizmo ir individualių savybių.
Mūsų rekomandacijos.
Kurį išplėtimo būdą naudoti? Kurį išplėtėją pasirinkti ir kokias medžiagas naudoti? Kaip greitai išplėsti? Kiek daug išplėsti? Į šiuos klausimus galima atsakyti tik atsižvelgiant į jūsų asmeninius poreikius, norus, jausmus ir asmenines savybes. Klausyk savo kūno ir neskubėk. Kuo laipsniškiau vyksta ištempimo - išplėtimo procesas, tuo geriau ir greičiau užgyja ausis.
Parduotuvė internete Kaukolė ☠ Skull - rimti aksesuarai ir papuošalai