Ausų tuneliai. Atsakymai į jautriausius klausimus
Prieš pirkdami tunelius, turėtumėte tiksliai žinoti, kokio skersmens tunelius Jūs šiuo metu nešiojate ir kokio skersmens norite turėti. Ausies spenelio tempimas yra gana pavojingas ir negrįžtamas procesas, todėl prieš tempdami gerai pagalvokite.
Jei abejojate, bet norite pamatyti, kaip jūsų ausis ar ausys atrodys su masyviu papuošimu, rekomenduojame išbandyti netikrus kištukus.
- Kaip padaryti tunelius ausyse?
- Pirmiausia turėtumėte turėti sugijusia skylę ausyje. Jei ausies skylė sugijus, neniežti ir neskauda, galima pradėti tempti skylę.
- Siekiant išvengti randų, plėtimasis per vieną kartą neturi viršyti 1-2 mm. Jei perėjimas prie skylės didinimo staigus, uždegimo ir patinimo išvengti nepavyks (apie šiuos pavojus kalbėsime šiek tiek vėliau).
- Nusiplaukite rankas su muilu, o ausies spenelį ir tempimo priemonę dezinfekuokite (pvz. chlorheksidinu).
- Gerai išmasažuokite ausies spenelį, kad pagerintumėte kraujotaką.
- Sutepkite tunelį ar įšplėtėją riebalais arba aliejumi. Daugelyje juvelyrinių parduotuvių prekiaujama profesionaliais lubrikantais, tačiau galima naudoti ir augalinius lubrikantus (pvz. kokosų aliejų ar simondsijų (jojoba) aliejų).
- Pradėkite lėtai ir palaipsniui stumti išplėtėjo kūgį per skylę, pirmiausia įkiškite plonesnę pusę į esamą skylę. Galimai šiek tiek skaudės.
- Po procedūros reikia įkisti tunelius iš skirtingų pusių, kad išvengtumėte patinimo.
- Įkiškite kištuką į storesnį kūgio galą, kad iškart galėtumėte įkišti į ištemptą ausies skylę.
- Kai kūgis pralįs, įkiškite kištuką į skylę. Atsiras nedidelis paraudimas ir patinimas.
Svarbu! Tarp ištempimų turi praeiti nors 6 savaičių pertrauka. Nekeiskite į kitą dydį, jei po 6 savaičių pastebėsite paraudimą, patinimą ar sudirginimą. Prisitaikykite prie savo organizmo savybių, jei nepaisysite savo odos ir ausies reakcijų, situacija gali pablogėti.
Po pirmo ištempimo svarbiausia palaukti ir leisti audiniams atsigauti. Jei ausų spenelius ištempsite per greitai ir per daug, jie gali plyšti arba galite negrįztamai sugadinti ausies spenelį.
- Bent du kartus per dieną plaukite tunelius ir kaiščius šiltu vandeniu su muilu.
- Bent kartą per dieną masažuokite ausų spenelius kokosų aliejumi, simondsijų (jojoba) aliejumi ar kitu saugiu bio/augaliniu aliejumi, kad išvengtumėte randų.
- Tuneliams skirtus kūgius laikykite atskiroje dėžutėje, nepalikite ant lentynos vonioje ar ant stalo.
- Venkite liesti ausį nešvariomis rankomis, kad nepatektų bakterijų.
- Nakčiai nuimdami papuošalus apdorokite juos antiseptiku.
- Nesijaudinkite dėl lengvo kvapo. Dūrimo vietoje gali atsirasti nemalonus kvapas, tai negyvos ląstelės, kurių liesti nerekomenduojame. Laikui bėgant oda atsigaus ir kvapas išnyks.


Dėl per greito tempimo gali plyšti ausies audiniai, dėl to gali atsirasti randų ir patinimų. Priežiūros nebuvimas yra trūkumas; dėl nepriežiūros gali kilti šios infekcijos:
- skausmingas paraudimas arba patinimas;
- kraujavimas (nuolat reikia dezinfekuoti);
- geltonos arba žalios išskyros, kartais turinčios negerą kvapą;
- limfmazgių uždegimas, kuris gali sukelti skausmingų pojūčių.