Prieš pirkdami tunelius, turėtumėte tiksliai žinoti, kokio skersmens tunelius Jūs šiuo metu nešiojate ir kokio skersmens norite turėti. Ausies spenelio tempimas yra gana pavojingas ir negrįžtamas procesas, todėl prieš tempdami gerai pagalvokite.
Jei abejojate, bet norite pamatyti, kaip jūsų ausis ar ausys atrodys su masyviu papuošimu, rekomenduojame išbandyti netikrus kištukus.
- Kaip padaryti tunelius ausyse?
- Pirmiausia turėtumėte turėti sugijusia skylę ausyje. Jei ausies skylė sugijus, neniežti ir neskauda, galima pradėti tempti skylę.
- Siekiant išvengti randų, plėtimasis per vieną kartą neturi viršyti 1-2 mm. Jei perėjimas prie skylės didinimo staigus, uždegimo ir patinimo išvengti nepavyks (apie šiuos pavojus kalbėsime šiek tiek vėliau).
- Nusiplaukite rankas su muilu, o ausies spenelį ir tempimo priemonę dezinfekuokite (pvz. chlorheksidinu).
- Gerai išmasažuokite ausies spenelį, kad pagerintumėte kraujotaką.
- Sutepkite tunelį ar įšplėtėją riebalais arba aliejumi. Daugelyje juvelyrinių parduotuvių prekiaujama profesionaliais lubrikantais, tačiau galima naudoti ir augalinius lubrikantus (pvz. kokosų aliejų ar simondsijų (jojoba) aliejų).
- Pradėkite lėtai ir palaipsniui stumti išplėtėjo kūgį per skylę, pirmiausia įkiškite plonesnę pusę į esamą skylę. Galimai šiek tiek skaudės.
- Po procedūros reikia įkisti tunelius iš skirtingų pusių, kad išvengtumėte patinimo.
- Įkiškite kištuką į storesnį kūgio galą, kad iškart galėtumėte įkišti į ištemptą ausies skylę.
- Kai kūgis pralįs, įkiškite kištuką į skylę. Atsiras nedidelis paraudimas ir patinimas.
Svarbu! Tarp ištempimų turi praeiti nors 6 savaičių pertrauka. Nekeiskite į kitą dydį, jei po 6 savaičių pastebėsite paraudimą, patinimą ar sudirginimą. Prisitaikykite prie savo organizmo savybių, jei nepaisysite savo odos ir ausies reakcijų, situacija gali pablogėti.
Tunelio istempimo skalė (matmenys/dydis):
1mm; 1.2mm; 1.6mm; 2mm; 2.5mm; 3mm; 4mm; 5mm; 6mm; 8mm; 10mm
Jei norite smarkiai padidinti skersmenį, galite pabandyti perforuoti. Perforavimas – tai chirurginė intervencija, kai perforatoriumi (apvaliu peiliuku) išpjaunamas norimo skersmens (iki 10 mm) segmentas. Šis metodas tinka tik tiems, kuriems leidžia anatominė ausies spenelio sandara.
Kaip prižiūrėti ausis tempimo metu ir po jo?
Po pirmo ištempimo svarbiausia palaukti ir leisti audiniams atsigauti. Jei ausų spenelius ištempsite per greitai ir per daug, jie gali plyšti arba galite negrįztamai sugadinti ausies spenelį.
Štai keletas patarimų, kaip prižiūrėti ausų spenelius proceso metu ir pasiekus norimą skersmenį:
- Bent du kartus per dieną plaukite tunelius ir kaiščius šiltu vandeniu su muilu.
- Bent kartą per dieną masažuokite ausų spenelius kokosų aliejumi, simondsijų (jojoba) aliejumi ar kitu saugiu bio/augaliniu aliejumi, kad išvengtumėte randų.
- Tuneliams skirtus kūgius laikykite atskiroje dėžutėje, nepalikite ant lentynos vonioje ar ant stalo.
- Venkite liesti ausį nešvariomis rankomis, kad nepatektų bakterijų.
- Nakčiai nuimdami papuošalus apdorokite juos antiseptiku.
- Nesijaudinkite dėl lengvo kvapo. Dūrimo vietoje gali atsirasti nemalonus kvapas, tai negyvos ląstelės, kurių liesti nerekomenduojame. Laikui bėgant oda atsigaus ir kvapas išnyks.
Kaip galima išplatinti angas tuneliams?
Norėdami padidinti tunelio angą, galite naudoti šiuos išplėtėjus: kūginius (kugius), kaiščius ir spiralinius (sraigės).
Tai ilgi spygliai, kuriuos įkišate į angą, kad patemptumėte odą. Jie būna įvairių dydžių, priklausomai nuo to, kiek norite ištempti auskarą. Yra akrilinių arba plieninių, pastarieji brangesni, nes su jais tempimas yra mažiau skausmingas ir saugesnis.
Tai apvalūs, statinės formos papuosalai. Jie gali būti iš skirtingų medžiagų: akrilas, plienas, titanas (hipoalerginis variantas), silikonas, stiklas, medis, poliruotas akmuo.
Daugelis galinių dangtelių turi „išsiplečiančias“ puses, kad būtų lengviau juos įsiverti (tai galite padaryti patys).
Tuneliai ausyse: pasekmės
Dėl per greito tempimo gali plyšti ausies audiniai, dėl to gali atsirasti randų ir patinimų. Priežiūros nebuvimas yra trūkumas; dėl nepriežiūros gali kilti šios infekcijos:
- skausmingas paraudimas arba patinimas;
- kraujavimas (nuolat reikia dezinfekuoti);
- geltonos arba žalios išskyros, kartais turinčios negerą kvapą;
- limfmazgių uždegimas, kuris gali sukelti skausmingų pojūčių.
Kas yra išsipūtimas/patinimas (blowout)?
Išpūtimas/patinimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių ausies spenelio komplikacijų, susijusių su tunelio tempimu. Tai yra skylės audinio žiedas, susidarantis už papuošalo ir suteikiantis auskarui išvaizdą iš vidaus. Tai neestetiškos išaugos, atsirandančios dėl per greito skylės tempimo, besitęsiančios tik viena kryptimi. Jos sukelia stiprų skausmą ir uždegimą.
Blowout arba išsipūtimas/patinimas atsiranda ne iš karto, o palaipsniui. Gydomas tik chirurginiu būdu – nupjaunamas rando audinio perteklius ir susiuvami žaizdos kraštai.
Ar ausų angos tuneliams užauga?
Visiškai – ne. Viskas priklauso nuo skersmens, kuo mažesnė skylė, tuo greičiau ji susitraukia. Kuo didesnė skylė/anga, tuo didesnė tikimybė randams. Dauguma žmonių plečia ausies spenelį nuo 6mm iki 10 mm. Šių dydžių ribose, ausų speneliai grįžta į įprastą formą po kelių mėnesių gijimo. Kitais atvejais teks susiūti ausį.
Jei nenorite, kad jūsų ausys atrodytų ištampytos, būtinai tempkite lėtai ir niekada nenustokite stebėti išmatavimų.
Parduotuvė internete Kaukolė ☠ Skull - rimti aksesuarai ir papuošalai
Susiję produktai