Vyrai ir po šiai dienai puošia savo rankas herbiniais ir paprastais žiedais, taip, kaip ir buvo viduramžiais. Tačiau šių papuošalų funkcijos ir reikšmės tapo kitokiomis. Kažkada herbinis žiedas - antspaudas buvo skirtas patvirtinti dokumentų autentiškumą, o dideliu akmeniu inkrustuotas vyriškas žiedas blizgėjo tik ant turtingo bajorų luomo atstovo rankos.
Šiandien praktinė herbinių žiedų esmė buvo visiškai pakeista į grožinę paskirtį, o paprasti inkrustuoti žiedai nebeliko išskirtinės prabangos ženklu po to, kai juvelyrikos pramonėje atsirado naujų medžiagų, galimybių ir technologijų.
Šiuolaikinių herbinių žiedų modeliai yra nepaprastai įvairūs. Tai gali būti žiedai su apvaliomis, kvadratinėmis, trikampėmis paviriaus platformomis arba visiškai nestandartinės formos, pavyzdžiui, gyvūnų nagų , velnio akies ar šiknosparnio formos.
Priklausomai nuo medžiagos, vyrų herbiniai žiedai skirstomi į keletą tipų. Be tauriųjų metalų modelių, jau kurį laiką paklausūs titano, nerūdijančio plieno ar volframo žiedai . O va štai keramikiniai žiedai (viena iš naujausių žiedų mados tendencijų) yra gana neįprasti. Jie tikrai patiks netradicinių ir labai lengvų papuošalų mėgėjams.
Žiedai iš plieno yra viena iš daugelio paplitusių žiedų rūšių, nes pagrindžiama plieno gaminių patvarumu. Jie nepretenzingi priežiūrai, be to, yra hipoalergiški ir stebina įvairiais, netgi grėsmingais modeliais. O iš pasaulio rinkos atkeliavę volframo žiedai pelnė atspariausių titulą, jei turėsime galvoje atsparumą įbrėžimams. Metalo žiedų asortimentą dar praplečia modeliai, padengti įvairiomis spalvomis su moderniomis inkrustacijomis.
Herbiniai ir kiti masyvūs žiedai daugeliui yra sinonimai, nes tai yra dideli žiedai, kurie pritraukia dėmesį. Tačiau daugelyje interpretacijų žiedas priskiriamas prie privalomo brangakmenio inkrustacijos. Todėl inkrustacijos spalva, dydis ir briaunų apipavidalinimo puošnumo esmė yra agatas, topazas, ametistas ir kiti natūralūs mineralai arba jų analogiški pagal kokybę šiuolaikiniai akmenų pakaitalai, suteikiantys įvairovę šio tipo vyriškiems žiedams.
Žiedu galima pabrėžti meilę akmenims, taip pat, šiuolaikiniai žiedai yra vienas būdų parodyti priklausymą tam tikrai subkultūrai, religijai ar aistra tam tikram stiliui. Taigi, galima teigti, kad žiedas su herbu perteikia prisirišimą prie tam tikros pasaulėžiūros. Žiedas su kryžiumi gali būti alternatyva kitam religiniam papuošimui. O modeliai su kaukolėmis padės atpažinti baikerių pasaulio atstovą.
Ant kurio piršto rekomenduojama nešioti žiedus?
Atsakymai į šį klausimą yra visiškai tokie patys, kaip ir klausimas, kiek pirštų yyra ant abiejų rankų. Čia nėra jokių taisyklių. Yra tik nerašyta taisyklė, kad masyvūs žiedai dėvimi ant vienos rankos - štai kodėl jie atrodo geriau ir įspūdingiau. Išimtis yra hiphopo, rokerio, baikerio ir panašūs stiliai, nevengiantys perkrauto metalinių aksesuarų dėvėjimo.
Stereotipas, kad herbinis žiedas buvo skirtas nešioti ant mažojo piršto, kilo iš praeities, kai, naudodamiesi šiuo papuošalu, jie dėdavo savo vardinį arba šeimos herbo atspaudą. Herbinį žiedą buvo patogiau uždėti ant karšto vaško , todėl buvo dėvimas ant mažojo piršto. Kitas galimas paaiškinimas yra tas, kad šis pirštas niekada nebuvo susijęs su religinėmis tradicijomis nė vienoje iš kultūrų. Šiek tiek rečiau herbinį žiedą buvo galima matyti ant bevardžio piršto.
Žiedams, kurie kadaise buvo dėvimi daugiausia ant rodomojo piršto, griežtų rekomendacijų nėra. Šiandien daugelis vedusių vyrų ant kairės rankos dėvi herbinius ar paprastus žiedus todėl, kad vestuvinis žiedas dominuoja dešinioje pusėje. Likusieji vadovaujasi asmeninėmis nuostatomis ir patogumu, patvirtindami, kad nėra aiškių dėvėjimo taisyklių.
Parduotuvė internete Kaukolė ☠ Skull - rimti aksesuarai ir papuošalai