0
Patikusios prekės
Nėra prekių!
Krepšelis

Modernaus meno stiliaus steampunk pavadinimas yra iš angliškų žodžių steam - garai/garinis (technologija) ir punk - blogas, chuliganiškas, iššaukinatis. Šiam stiliui būdingas meninis išgalvotos žmonių visuomenės aprašymas, pagrįstas ištobulintomis garo mašinų ir mechanizmų technologijomis. Be to, steampunk yra žinomiausias populiariosios mokslinės fantastikos žanro tipas - kibernetinis pankas, taip pat literatūrinis žanras, kultūros judėjimas ir net išskirtinė  subkultūra. 

Wikipedia aiškina taip: Stimpankas (angl. steampunk) – vienas iš fantastikos žanrų, kurio veiksmas vyksta anachronistinėje Viktorijos epochoje arba alternatyvioje jos versijoje. Stimpanke visi dabartiniai mokslo atradimai buvo padaryti ankstyvesnėje istorijoje su turimomis priemonėmis. Tipiškiausias pavyzdys yra garo varikliais varomi lėktuvai.

Steampunk dažniausiai rodo ignoruojantį ir pesimistinį požiūrį į žmogaus gyvenimą. Kartu su tuo dažnai naudojami parodijos ir komedijos motyvai, išjuokiantys godumą, tuštybę, ištvirkimą ir socialinį visuomenės susikaldymą, atskirtį.

Steampunk yra ypač populiarus žanras ir stilius, kurio apraiškų galima rasti įvairiose masinės kultūros sferose: literatūroje, komiksuose, vaizduojamąjąme mene, dizaine, kine, animacijoje, fotografijoje, mados industrijuje, kompiuterinuose žaidimuose, muzikoje ir dar daug kur kitur.

Daugelis steampunk gerbėjų gyvena aktyviai ir visais įmanomais būdais prisideda prie tolesnio savo pomėgio populiarinimo. Jie rengia įdomius teminius festivalius, performancus  ir parodas įvairiose pasaulio vietose. Šie renginiai vyksta stambiu mastu, pritraukdami didžiulį žiniasklaidos ir milijonų žmonių dėmesį.

   

Pasaulio kultūroje įprasta atskirti du pagrindinius steampunk tipus:

Alternative-historical steampunk (alternatyvios istorijos).

Jame vaizduojamas žmonių gyvenimas žmonių visuomenėje, kuris daugeliu atžvilgių yra panašus į realųjį XIX a. antrosios pusės - XX a. pradžios pasaulį, tačiau turi tam tikrų stiliaus bruožų. Šio tipo steampunk yra originali mokslinės fantastikos versija, apibūdinanti alternatyvų žmogaus vystymosi kelią.Fantasy steampunk žanras.

Tokiame žanre, garo mašinų epochos žmogus gyvena šalia daugybės pasakiškų būtybių. Joje yra vietos ne tik mokslo laimėjimams, bet ir magijai, burtams, kurie pasireiškia įvairiausiais įmanomais būdais.

Taip pat yra steampunk skirstymas į keletą pagrindinių subžanrų (požanrių), įskaitant:

Boilerpunk. Skirtingai nuo tradicinio aristokratiško ir elegantiško stympunko , jis išsamiai aprašo sunkų paprastų darbininkų, valdančių įvairias garo technologijas, gyvenimą. 

Clockpunk. Vietoj garo energijos jis naudoja sudėtingus laikrodžio mechanizmus - automatus, sukurtus  visų rūšių mašinoms funkcionuoti.

Vakarų (vesterninis). Veiksmas vyksta visuomenėje, stilizuotoje kaip Amerikos laukiniai vakarai. Dujų žibintų romantizmo epocha. Šis subžanras vaizduoja Viktorijos laikų gyvenimo būdą su pabrėžtinai dideliu simaptizavimu ir epocos  idealizavimu. 

Mannerpunk (Manieringasis saloninis stmpunkas). Apibūdina bei vaizduoja žmones, kurių gyvenimas yra begalinė nerūpestingų vakarėlių, priėmimų ir manieringų šokių kaip viso gvenimo prasmės tęsinys.

Dėl aktyvaus steampunk idėjų populiarinimo aukščiau pateiktas stympanko žanro porūšių sąrašas nuolat atsinaujina, atsirandant naujoms kūrybos galimybėms, naujoms idėjoms. Daugelyje jų galite rasti ne tik steampunk, bet ir kitų cyberpunk kūrinių bei žanro  savybių.

Tarp steampunk šalininkų bei gerbėjų  labai populiarios Viktorijos laikų šiuolaikinių namų apyvokos daiktų stilizavimo idėjos. Norėdami įgyvendinti savo originalias idėjas, gerbėjai keičia bei tobulina įvairiausių prietaisų išvaizdą, suteikdami jiems kartais tariamas mistines savybes.

Jie puošiami įvairiausiais krumpliaračiais, veržlėmis ir svirtimis, vožtuvais ar oda, poliruotu medžiu ir metaliniais puošybos elementais. Šių daiktų savininkai turi puikią galimybę atvirai išreikšti savoatsidavimą steampunk stiliui.

Šiais laikais steampunk stilius pagrįstai laikomas visaverčiu pasaulio kultūros žanru ir stiliumi, kuris turi milijonus aktyvių gerbėjų įvairiose pasaulio šalyes ir kampeliuose.

Parduotuvė internete Kaukolė ☠ Skull - rimti aksesuarai ir papuošalai


Susiję produktai